قدم صفر کسب و کار اینترنتی

در حال بروز شدن…

 

آیا میدانید بازاریابی محتوا یک رویکرد استراتژیک بازاریابی است که برای جذب مخاطب به دنبال ساخت یک برنامه مشخص, تولید و توزیع محتوای ارزشمند و با کیفیت است.

 

۱- شخصیت برند ۲- پرسونای مخاطب ۳- نقشه راه محتوا
آیا میدانید اولین گام برای شروع بازاریابی محتوا، شناخت خود و تصویری است که می‌خواهید در ذهن مخاطب داشته باشید. تدوین شخصیت برند می‌تواند به محتوای شما جهت، نظم و یکپارچگی ببخشد. ایا میدانید گام دوم شناخت ویژگی‌های مخاطب و طبقه‌بندی آنها از بعد بازاریابی محتواست. اینکه بدانید برای چه کسی با چه ویژگی‌ها محتوا می‌خواهید تولید کنید، به شما در تولید و انتشار محتوای اثربخش کمک می‌کند. آیا میدانید نکته اساسی در بازاریابی محتوا در نظر گرفتن دغدغه‌های مخاطبان است. شناسایی آنچه در جستجوی آن هستند و رفتار رقبا در پاسخگویی به نیاز مخاطب می‌توان نقشه راه شما را در بازاریابی محتوا تعیین کند.

 

نقشه راه محتوا که هر کسی باید بداند:

 

اگر  شما هم  به دنبال شناخت سؤالات مخاطب، میزان پاسخ‌هایی که به سؤالات آنها در وب داده شده است هستید و می‌خواهید بدانید بیشتر بر کدام موضوع و دسته محتوایی تمرکز کنید و چگونه مخاطب را به دسته‌های دیگر محتوایی دعوت کنید؛ نقشه راه این کار را برای شما انجام می‌دهد. در واقع نقشه راه برنامه اجرایی محتواست و هر آنچه از تحقیقات پیشین به دست آمده است را به مرحله اجرا می‌رساند. مجموعه خروجی‌های این خدمت عبارتند از:

 • شناسایی و انتخاب کلیدواژه‌های جستجو شده توسط مخاطبان
 • بررسی و تحلیل سیر موضوعی محتوای تولید شده به زبان فارسی
 • شناسایی وب‌سایت‌های معتبر اطلاعاتی
 • تدوین اکوسیستم محتوا
 • تجزیه و تحلیل و تدوین نقشه جامع محتوا
محتوا

 

 

با ثبت سفارش این خدمت، مراحل اجرای کار، زمان‌بندی دقیق جلسات تعاملی و جزئیات خروجی‌ها به همراه بخش‌هایی از نقشه راه‌هایی که تا کنون تدوین شده است، در پنل شما قابل مشاهده خواهد بود.

 

پرسونای مخاطب و اطلاعات مهم:

اگر در پی شناخت مخاطبان خود و نیازها و انتظارات اساسی آنها هستید و اگر می‌خواهید ارتباط خود را با آنها از طریق بازاریابی محتوا در بلندمدت ادامه دهید، لازم است آنها را بشناسید و از ویژگی‌ها، رفتارها و بایدها و نبایدهای آنها آگاه باشید. در این خدمت مخاطبان شما شناسایی و طبقه‌بندی می‌شوند، نیازها و انتظارات آنها پیش‌بینی و مورد آزمایش قرار می‌گیرند. مجموعه خروجی‌های این خدمت عبارتند از:

 • شناسایی دسته‌های پرسونای مخاطب
 • تعیین ترجیحات محتوایی هر دسته از مخاطبان
 • مشخص کردن دسته‌بندی موضوعی محتوا بر اساس مخاطبان
 • تدوین کارت معرفی هر طبقه از پرسونا

 با ثبت سفارش این خدمت، مراحل اجرای کار، زمان‌بندی دقیق جلسات تعاملی و جزئیات خروجی‌ها به همراه نمونه‌ای از پرسوناهایی که تا کنون تدوین شده است، در پنل شما قابل مشاهده خواهد بود.

شخصیت برند و اطلاعات حیاتی :

اگر به دنبال تمایز در بازاریابی محتوا هستید و می‌خواهید مخاطب با دیدن محتوای شما متوجه شود که سبک منحصربه‌فرد شماست، لازم است برای برند خود شخصیتی با صفات، رنگ‌ها و لحن و صدای ویژه طراحی کنید. در این خدمت بر مبنای مدل‌های علمی به تعیین صفات و ویژگی‌های محتوایی می‌پردازیم و با متناسب‌سازی آن با محصول و مخاطب به برند شما کمک می‌کنیم شخصیت منحصر به فرد خود را طراحی کند. مجموعه خروجی‌های این خدمت عبارتند از:

 • تعیین ابعاد شخصیت برند
 • پیشنهاد الزامات محتوایی برای وب‌سایت
 • پیشنهاد الزامات قالب‌های محتوایی
محتوا

 

 

با ثبت سفارش این خدمت، مراحل اجرای کار، زمان‌بندی دقیق جلسات تعاملی و جزئیات خروجی‌ها به همراه بخش‌هایی از نقشه راه‌هایی که تا کنون تدوین شده است، در پنل شما قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

 

توجه:  کاربران عزیز تا تاریخ ۹۷/۱۰/۳۰    دیجی محتوا ,  مشاوره و تعیین استراتژی برای سایتها نخواهد داشت

شماره تماس برای مشاوره رایگان: ۰۹۱۵۶۵۳۶۷۰۲